укррус

Телефони у Рівному

  • (098) 607-62-73
  • (066) 827-91-00
  • (073) 469-72-68
всі телефони

Ерго-рюкзак - надійний помічник матусі

ЩО ТАКЕ ЕРГО-РЮКЗАК?

Ергономічний рюкзак - це переноска для дітей, що має ряд конструктивних особливостей і дозволяє розмістити дитину в правильному (фізіологічному) положенні. Допускається носіння в ерго-рюкзаку з віку, коли дитина впевнено тримає голову і в положенні лежачи на животі може піднятися з опорою на передпліччя. Розрахований на вагу до 18-20 кг, вік до 2-3-х років. 

В ергорюкзаку дитина розташовується обличчям до мами. Дитина сидить в позі «жабки», широко розставивши ніжки, попка знаходиться нижче за коліна. Такий стан не лише зручний для малюка, але і дуже корисний, оскільки є профілактикою дисплазії тазостегнових суглобів.

Завдяки ергономічній конструкції вага малюка розподіляється рівномірно на підколінки і стегна, в той час як на куприк навантаження мінімальне, вся спинка малюка щільно притиснута до мами тканиною рюкзачка.

Крім того, розведені в сторони ніжки дитини обіймають дорослого, а тому не б'ють по ногах батьків при носінні. 

                           

ЧИМ ЕРГО-РЮКЗАК КРАЩИЙ, НІЖ РЮКЗАК-КЕНГУРУ?

Часто при виборі рюкзака батьки прагнуть знайти переноску, в якій є положення "обличчям вперед" (рюкзак-кенгуру). Мамам і таткам здається, що в такому положенні дитина отримуватиме більше вражень про світ і краще розвиватиметься. Проте, на практиці усе виявляється по-іншому. Маленька дитина, повернена лицем до світу, отримує величезну кількість інформації, яку вона не може засвоїти. А батьки не можуть повноцінно спілкуватися з малюком, який на них не дивиться.

Інший мінус такого положення - неправильний розподіл навантаження на спину дорослого.

Дитині чотирьох місяців досить тих вражень, які вона отримує в положенні "живіт до живота", дивлячись на обличчя дорослого і бачачи його емоційну реакцію на те, що відбувається навкруги. Більше того, це положення стимулює бажання дивитися на всі боки, що сприяє розвитку м'язів шиї.

А якщо малюк втомиться, він може поспати, поклавши голову на мамині груди, або просто сховатися від надлишку інформації. 

Так само, з легкістю і непомітно для оточення малюк зможе прикластися до грудей.

Коли дитина підросте, її можна носити на стегні і за спиною. При цьому зберігаються усі переваги носіння лицем до мами, а огляд істотно збільшується.

Кататися на мамі в ергорюкзаку карапуз може з 3-4 місяців і до трьох років, в той час як кенгуру розраховані на вагу до 9-10 кілограм.

Ерго-рюкзак прослужить в три рази довше, ніж рюкзак-кенгуру, тому що він зручніший, практичніший і більш універсальний. 

А ще в ергорюкзаку дуже легко і без сторонньої допомоги можна перемістити дитину з одного положення в інше. 

 

ЯК ДОВГО МОЖНА НОСИТИ ДИТИНУ В ЕРГО-РЮКЗАКУ?

Дитину в рюкзаку можна носити до тих пір, поки це комфортно і мамі і дитині. Але потрібно не забувати, що навіть маленькій дитині необхідно рухатися, тому варто виймати з рюкзака малюка приблизно щогодини. Якщо дитина заснула, то будити не варто, але після пробудження краще все ж вийняти і по можливості покласти туди, де малюк зможе безпечно потягнутися і подригати ніжками.

Починати прогулянки в рюкзаку краще з 20 хвилин і збільшувати поступово, щоб не перевантажувати мамину спину.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА НЕ ХОЧЕ СИДІТИ В ЕРГО-РЮКЗАКУ

Перше на що варто звернути увагу - чи комфортно дитині. Чи правильно ви посадили дитину, чи не занадто сильно розвели ніжки, чи достатньо щільно притиснули до себе і не занадто перестаралися.

Друге, що варто перевірити - одяг. Чи не врізаються малюкові гудзики в грудку або стегна, чи не заважають якісь частини вашого одягу малюкові, чи малюкові не жарко (пам'ятайте, що під рюкзак дитину варто одягати трохи прохолодніше, так як вона зігрівається від вас).

Спробуйте походити. Багатьом діткам просто нудно сидіти на мамі, коли вона стоїть на місці. 

Спробуйте пройтися на досить довгі відстані. Деяким діткам недостатньо пари кроків по кімнаті, вони згодні сидіти в рюкзаку тільки якщо мама кудись іде по вулиці. Хода на вулиці дещо відрізняється від домашньої. Вона більш ритмічна, а значить, краще заколисує.

Спробуйте посадити на спину або на стегно. Можливо, дитині нудно і не вистачає огляду, в такому випадку інші посадки можуть вирішити проблему. Якщо спинка вашого рюкзака досить низька або малюк вже досить високий, спробуйте вийняти ручки і дати в них цікаву іграшку. 

Носіть дітей на собі і будьте щасливі по-справжньому!

Взяти напрокат фізіологічний ерго-рюкзак ви можете тут